EN RU

» Sterownik BR1-28 z modułem WiFi i dataloggerem

Niedawno firma LAE Electronic wprowadziła na rynek ulepszoną wersję znanego wcześniej sterownika BR1-28. Nowinką jest wbudowana karta WiFi oraz funkcja dataloggera. Ze sterownikiem można się połączyć za pomocą urządzenia mobilnego lub komputera PC. 
 
Rys. 1. Sterownik LAE Electronic BR1-28 WiFi
Łączność może odbywać się na dwa sposoby. Sterownik może pracować jako samodzielny punkt dostępu (bez łączności z Internetem); w tym przypadku umożliwia podgląd aktualnych parametrów pracy oraz zapisanych danych historycznych (temperatury oraz alarmy). 
 
 
 
Większą funkcjonalność daje połączenie ze sterownikiem skonfigurowanym jako „stacja” (połączona z lokalną siecią z dostępem do Internetu). Wówczas urządzenie może wysyłać alarmy i dane historyczne przez e-mail do określonych użytkowników. Alarmy mogą być wysyłane bezpośrednio po wystąpieniu na sterowniku. Urządzenie przesyła również automatyczny e-mail z informacją o zakończeniu danego stanu alarmowego. Dane historyczne mogą być wysyłane z określonym interwałem (np. raz dziennie o godzinie 21:00). Wysłanie danych można też wymusić ręcznie, łącząc się ze sterownikiem w dowolnym momencie i klikając odpowiedni przycisk. 
 

 

Rys 2 .Przykładowy podgląd stanu na smartfonie - status pracy i alarm
 
Jeśli sterownik ma dostęp do Internetu, pobiera sobie aktualną datę i godzinę (wg czasu GMT, który można skorygować dla swojej strefy czasowej). Dane historyczne mają wtedy przyporządkowany czas, w jakim zostały zapisane. Podczas gdy urządzenie pracuje jako samodzielny punkt dostępu (bez łączności z Internetem), każdy zapis zamiast daty i godziny ma przyporządkowany numer (ostatni zapis ma najwyższy numer na liście). 
 
Rys. 3. System łączności sterownika BR1-28 WiFi
 
Sterownik ten został zaprojektowany z myślą o ladach i meblach chłodniczych, ale z powodzeniem może być również stosowany przy dużych komorach chłodniczych i mroźniczych. Dzięki możliwości wyboru funkcji grzania, BR1-28 nadaje się również do sterowania gastronomicznymi urządzeniami grzewczymi.
Nowy BR1-28 to naprawdę dobre rozwiązanie dla małych sklepów, restauracji, hotelów i innych obiektów, gdzie inwestycja w rozbudowany system monitoringu jest nieopłacalna. Przy podłączeniu do Internetu, BR1-28 jest poważnym narzędziem diagnostycznym  w dobrej cenie.
 
Specyfikacja sterownika BR1-27
BR1-28
Zakres pracy: -50÷110oC, -58÷180oF
Rozdzielczość: 0,1/ 1oC; oF
Dokładność:  <±0,5oC w zakresie pomiarowym
Typy czujek: NTC10K – standardowe modele: SN4B20P1/P2/P3
Zasilanie: 100 ÷ 240Vac ±10%, 50-60Hz, 3W
 
Wyświetlacz DU5S (opcjonalnie płaski LCD)
Wymiary: 77x35x20mm
Otwór montażowy: 71x29mm
Szczelność: IP55

Autor: Łukasz Targosz
Kierownik ds.Techniczno-Handlowych, LNS Sp. z o.o.

Artykuł publikowany w Magazynie Chłodnictwo&Klimatyzacja 12/2016 oraz na portalu www.chlodnictwoiklimatyzacja.pl